Dezinformace v médiích – Boj v Sýrii

Jelikož se objevily informace, které se snaží ukázat ve špatném světle, že nějak nevhodné podporovat svobody a boj proti diktatuře (např. zde http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/74170-v-cesku-verbuji-dzihadisty-do-syrie/ ) musíme se ohradit, že boj proti diktatuře je nějak nemorální. Vláda B. Asada překročila všechny meze a nezaslouží si nic, než svůj konec.

A jestli k tomu přispěje jakýkoliv muslim svým úsilím (= džihádem modlitbou, slovy, nebo činy) podle známého hadísu – Abú Saíd el-Chudrí vyprávěl od Posla Božího, mír s Ním:

„Pokud někdo z vás je svědkem špatného činu, nechť jej opraví rukou, jestli nemůže, ať to změní jazykem. A jestli to nedokáže ať to učiní srdcem, ale to je znamení nejslabší víry“

tak je to jen dobře a takový člověk má naše modlitby a podporu. Nicméně je dezinformací, že by existoval nějaký organizovaný nábor nebo program pro vycestování českých muslimů – českých mudžáhidů.

Pro upřesnění: je zcela samozřejmé, že jako muslimové odmítáme bezpráví vůči civilistům a veškeré neislámské zacházení s protivníky, ať už se ho dopouští jakákoliv strana. Také odmítáme verbování a vysílání do boje dětí a nezletilých.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení, Zahraniční se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.