Islamizace – rozbor

Proces islamizacePDF zde http://www.e-islam.cz/sites/default/files/islamizace.pdf

Snahou naší iniciativy je mimo jiné (viz O NÁS) bod č. „3) Při islamizaci společnosti ZACHOVÁVAT A ROZVÍJET to dobré, co naše česká kultura obsahuje v souladu s islámem. Postupné inspirování společnosti islámskými hodnotami

Tento proces můžeme nazvat pojmem „islamizace“. K tomu slovu se vážou emoce. Faktem je, že „naším cílem a povinností není západní civilizaci zničit a pak stavět na jejích troskách, ale pokusit se ji zachránit a řídit ji správnou cestou“ (z textu publikace). Nežijeme sobecky uzavření v naší víře a chceme se podělit o milosrdenství víry s ostatními a nabídnout jim možnosti a informace o islámu, aby si mohli sami a zcela svobodně zvolit svou cestu: cestu víry, či nevíry.

Následující text se zabývá islamizací, jako procesem změny. Řeší nejen teorii, ale i metody těchto změn, protože způsob, jakým je poselství aplikováno, je nedílnou součástí onoho poselství a nemže být ignorován (mírové poselství islámu pro všechny lidi na světě nemůže někdo začít prosazovat např. jen mezi jedním etnikem, nebo násilím apod. protože se jedná o popření podstaty poselství).

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.