Fatwabanka: Půjdou (dnešní) křesťané do ráje?

Ježíš Křesťané islámOtázka: Půjdou (dnešní) křesťané do ráje?

Odpověď: Chvála Alláhu. Ano, pokud přestoupí na islám.

Alláh říká v Koránu (ve významu): ***Říkají: ‚Nevejde do ráje nikdo kromě toho, kdo je židem či křesťanem!‘ Takové je jen přání jejich; ty však rci: ‚Přineste mi důkazy své, jste-li pravdomluvní!‘ Však nikoliv! Ten, kdo odevzdaně se obrací k tváři Boží a koná dobré, ten nalezne odměnu u Pána svého a nemusí mít strach a nebude zarmoucen.“ (2:111–112); v jiném verši říká (ve významu): „Náboženstvím jediným u Boha jest věru islám. Ti, jimž dáno bylo Písmo, se dostali do sporu teprve tehdy, když přišlo k nim vědění“ (3:19); a také říká (ve významu): „Kdo touží po jiném náboženství než po islámu, nebude to od něho přijato a v životě budoucím bude mezi těmi, kdož ztrátu utrpí*** (3:85).

Křesťan, který chce jen Boží spokojenost, nemá důvod odmítat islám, protože ten je zakončením správné cesty, vedoucí k spokojenosti Boží. Křesťanství a všechna ostatní náboženství kromě islámu jsou ve skutečnosti jen sekty, založené lidmi a postavené na víře v určité osoby a bytosti nebo na velmi omezených myšlenkách. Islám není založen na ničem takovém, protože nebyl vytvořen člověkem. Islám je čistá a přímá stezka k spokojenosti Stvořitele nebes a země. Žádné jiné náboženství není založeno na tomto čistém principu. U všech kormě skutečného (sunnitského) islámu můžete jasně vidět, jak je celé náboženství založené na nedůležitých, vedlejších věcech, na kterých je velice jasně znát lidské dílo. Islám proto odmítne po jeho poznání jen ten, kdo ve svém srdci skrývá zaujatost pro něco jiného než pro pravdu. Pro více informací na toto téma viz článek na hlavní stránce sunna.cz a brožura „Kdo je Alláh“ na stejné stránce.

(Zdroj: Fatwa banka sunna.cz)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fatwy, Společenost - islamizace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.