Výročí vzniku Československa – doba k zamyšlení

Vznik Československo islámDnes je 28. 10. –  výročí vzniku samostatného Československa. Slavný okamžik naší historie. Doba vhodná k zamyšlení. Mnoho se toho změnilo, včetně náboženských poměrů v zemi.

Muslimové, křesťané a židé, zbožní věřící, musíme se zasadit o to, abychom našli společnou řeč pro ROZVOJ DUCHOVNÍCH HODNOT V NAŠÍ ZEMI. V porovnání s většinovou českou společností toho máme mnohem více společného, než rozdílného.

Jsme tady a teď, v ČR 21. století. My, věřící, slušní a spokojení, nejsme nijak zodpovědní nebo spojení s křížovými výpravami, s otrokářstvím, s holokaustem, terorismem. Všichni, bez rozdílu, jsme obětmi extrémismu a terorismu a válek, od Barmy po Bosnu, od Afgánistánu po Anglii.

Ale co ovlivníme? Sami svým životem tvoříme českou zem, která má jedinečnou šanci, budovat otevřenou občanskou společnost. Náboženství a víra tvoří naši morálku, nemůže být vytěsněna z každodenního života. Křesťan, žid i muslim by měl jít příkladem atesitům a jiným a měl by být hrdý na svou víru v Boha. Ne hlasitým prohlašováním, že jsme věřící, ale praxí, ze které je to jasně vidět. To, že lidé se lidé v naší zemi často odvrátili od víry v Boha můžeme vidět zejména na úpadku tradičního pojetí odpovědnosti, rodiny a poté i na vytěsnění náboženství z běžného života. Můžeme si to spojit i s jinými, velkými celospolečenskými problémy, které všichni v ČR vidí.

A řešení? Začít u nás a vzájemně si blízkých.
Podstata řešení? Víra v Boha a pomoc Boží. Víra a naděje, která nikdy neumírá. Víra v dobrý konec. Víra ve spravedlnost v ideály, že lidé a společnosti se mohou změnit díky vzdělání, vzájemnému poznávání a odsranění předsudků. Víra, že pravda vítězí, jež je motem naší republiky.

Víra, že změna je možná, s pomocí Boží.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.