Publikace: Islám – hluboké nahlédnutí

islám - hluboké nahlédnutíTato kniha vyšla již minulý rok, přesto ji připomínáme znovu, protože se jedná o velmi zajímavě pojatou publikaci, vhodnou pro nemuslimy a jako dobrý prostředek k islámské osvětě v České republice:

Islám – hluboké nahlédnutí Tato kniha objektivně představuje islám tak, jak jej chápou „tradiční imámové“,a nabízí čtenářům autentické a hluboké nahlédnutí do islámu.

V knize se prolíná pohled na víru založenou na Koránu s názory současné vědy. Je proložena výstižnými a pečlivě vybranými citacemi významných světových osobností. Pojednává i o tzv. kritických otázkách, tedy o některých aspektech islámského mravního řádu, které bývají v západních médiích často interpretovány značně deformovaně. Tato celobarevná publikace vychází ve výpravné podobě a s bohatým a milým grafickým doprovodem autora.

Knihu uvádí slova předního českého odborníka na islám profesora Luboše Kropáčka. Svým kultivovaným pojetím se liší od mnoha ostatních knih na toto téma. Pochází z pera mladého, vzdělaného a moderního egyptského autora, který načerpal klasické vzdělání na prestižní islámské univerzitě al-Azhar, řadu let působil v Evropě,kde se kromě jiného zasazoval i o mezikulturní a mezináboženský dialog, a dnes zastává místo imáma ve významné historické mešitě Sultána Hasana v Káhiře. Ahmad Hemaya napsal i řadu dalších knih o islámu, historii, ekonomice a geografii a za jednu z nich mu byl v roce 2002 udělen v Irsku čestný doktorát.

Ahmed Hemaya, Islám – hluboké nahlédnutí
ISBN: 978-80-904373-2-6
EAN: 9788090437326
vydáno: Muslimská obec v Praze, 2012

K dostání např. zde: http://www.zbozi.cz/vyrobek/islam-hluboke-nahlednuti/

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.