Nevhodný postup boje proti zlu alkoholu radikálních muslimů ve Velké Británii

Alkohol modlitba islám šaría shariaNěkolik radikálních muslimů v Británii se  demonstrací snažilo prosadit zákaz prodeje alkoholu muslimy (a varují před trestem bičování). Takové demonstrace musíme odmítnout.

Tento přístup (viz odkaz ENG dailymail.co.uk) je totiž zcela kontraproduktivní. Porušuje místní zákony tím, že hrozí „lidovým soudem“ a pár desítek lidí dokáže zkazit vnímání islámu, jehož misie (osvěta u muslimů a nemuslimů) musí vypadat jinak. Navíc hříchy druhých nemáme veřejně probírat, ale naopak řešit v soukromí a udělit rady, ne hrozit demonstracemi a tresty!

Každopádně, abychom dosáhli v budoucnosti na to, aby byl alkohol posuzován jako tvrdá droga a vytlačen jako nemorální mimo běžný společenský život, musí se jednat o několik souběžných a postupných kroků:

1) islamizace společnosti (tak, aby sami lidé odmítali alkohol jako nemorální)

2) zpřísňování již dnes existujících omezení: věk prodeje alkoholu, 18 let, 21 let, 23 let…), omezení otevírací doby barů, hospod apod., (22 h apod.), omezení reklamy na alkohol, rozšiřování míst, kde není přípustné pít alkohol, vyšší spotřební daně atd. jejichž výtěžek se dá určit na osvětu proti konzumaci alkoholu.

V tomto máme šanci postupně naši společnost změnit, až bude více a více konvertitů a muslimů a legislativa modernější a lépe chránící lidi před nebezpečím alkoholu, čímž se můžeme časem dostat na úroveň, že alkohol nebude běžnou součástí veřejného prostoru.

Máme na co navázat, viz nová pražská vyhláška o zákazu alkoholu: 2013/10/05/islamizace-prahy
Takže, inšáAlláh, jednoho dne se naplní náš sen a lidé se budou alkoholu stranit a jeho konzumace bude vytěsněna z normálního života. Jestli to bude za 50 nebo 150 let, to ví jen Bůh.
Dodatek: ve zprávách můžeme narazit na tuto informaci, že muslimští změstnanci řetězce Marks & Spencer mohou odmítnout prodávat alkohol a vepřové (harám). To je mnohem nadějněší postup, rozumný, po dohodě, ku prospěchu všech. Viz (ENG) Mnohem nadějnější postup (ENG): telegraph.co.uk

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahraniční se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.