Blíží se Vánoce 2013

Vánoce_sharia4czechia_šaríaJak si většina lidí všimla (a asi všichni v ČR), blíží se Vánoce.

Ať už se na ně díváme jako tradiční svátek Saturnálií a jiných pohanských podob oslav zimního slunovratu s jmelím, stromky, santou a věštěním, nebo jako na křesťanské oslavování údajného data narození Ježíše (mír s ním) s betlémy, koledami a modlitbami – v každém případě je to praktikování jiného náboženství, takže pro muslima zbytečná a zapovězená věc. To nebrání tomu, navštívi rodinu apod., která tyto svátky slaví, ale muslim by si měl ze všeho nejvíce dávat pozor na to, aby nespadl spoluúčastí do přidružování (širku) při různých tradicích, nebo se neúčastnil akcí v nevhodném prostředí svádějícím k hříchům. Je dobré si připomenout islámské pravidlo: Lepší je vždy problémům a hříchům předcházet, než jím čelit, nebo jich pak litovat.

Z náboženských svátků nám Bůh požehnal slavením dvou: ídu-l-fitr a ídu-l-adhá. Slavení občanských (národních apod.) svátků je jiné téma, tam nehraje náboženské vyznání roli a např. 1.1. si můžeme všichni připomenout státní svátek vzniku naší novodobé republiky.

Mimochodem, v ČR se už prodávají kapři, můžeme sledovat, jestli veřejné kuchání a kaluže krve některé citlivé islamofoby popudí stejně, jako obětování beránků muslimy při svátku Adhá.

PS: Praktikujícím křesťanům přejeme duchovní naplnění a vedení správnou cestou a ostatním, ať to nepřehání s nakupováním a cukrovím.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.