Kdo vraždí ve jménu islámu?

teror terorismus islámVzhledem k velkému zájmu o toto téma a jeho aktuálnosti zveřejňujeme na našem webu text, převzatý z webu e-islám (http://e-islam.cz/) od Alí Větrovce. Pojednávající o různých aspektech terorismu a jeho projevech z pohledu islámu – od přístupu Proroka Mohameda (mír s ním a požehnání Boží) k válečným záležitostem a vztahu k zajatcům, přes všeobecné islámské zásady formulované významnými učenci až po velmi důležité vyjasnění terminologie.

Jedním z cílů propagace tohoto čtivého a srozumitelného textu je, aby se stal jakýmsi manuálem, který v naší islámské komunitě i mimo ni vyjasnil často diskutované otázky a hlavně terminoligii. Publikujeme ho na více místech, aby se dostal k pokud možno nejširší veřejnosti. Je to text vhodný jako zdroj pro muslimy i nemuslimy a, dá-li Bůh, bude ku prospěchu všem. Bůh vám jistě v dobrém oplatí, podělíte se o znalosti s ostatními a pomůžete tak nejen v boji proti neznalosti, ale i v boji proti předsudkům. Zejména je vhodné, aby se s ním seznámili věřící z ahlu-l-kitáb (křesťané a židé), aby poznali, jak blízké jsou naše společné morální hodnoty a úcta k životu každého jednotlivce, od jeho vzniku v těle matky, až po poslední výdech.

Text naleznete zde: terorismus-kdo-vrazdi-ve-jmenu-islamu/terorismus-kdo-vrazdi-ve-jmenu-islamu/

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Společenost - islamizace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.