Stanovisko Jihočeské univerzity k výrokům docenta Martina Konvičky

Rádi bychom sdíleli tuto  zprávu z Jihočeské univerzity, která dokazuje, že vedení univerzity se zastává slušného chování a morálky a odsuzuje různé xenofobní, islamofobní a sexistické vulgrání výroky jednoho z docentů – Martina Konvičky.

Tento člověk také napadal přímo naši iniciativu a vyjadřoval se o ni stejným způsobem, a proto se to týká i nás:

20.01.2014, ze stránky: http://www.jcu.cz/news/stanovisko-jihoceske-univerzity-k-vyrokum-docenta-martina-konvicky

Vážení návštěvníci, čtenáři a přispěvovatelé facebookových stránek Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích,

v souvislosti s erupcí konfliktních, nepřátelsky laděných a hulvátských výroků kolegy Martina Konvičky, respektive výroků opatřených jeho jménem, se za sebe i celé vedení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích důrazně distancuji od těchto jednoznačně soukromých aktivit pana kolegy Konvičky. Jihočeská univerzita je otevřenou vzdělávací a výzkumnou institucí, která si zakládá na čilých mezinárodních vztazích včetně zahraničních mobilit studentů a akademických pracovníků. Zakládáme si na tom, že naše univerzita je svobodnou a demokratickou institucí otevřenou všem bez ohledu na etnickou, rasovou či náboženskou příslušnost. Velice mě zneklidňují nejenom stupňující se hulvátsví prezentovaných výroků v konflikních diskusích, ale též společenské nebezpečí těchto nepřátelských projevů. 

Libor Grubhoffer
rektor
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.