Islamizace Prahy? 2. díl

Alkohol islám PrahaNavazujeme na téma, zveřejněné zde 5. října 2013 v textu Islamizace Prahy, a pokračujeme na téma další novinkou.

Původní článek se zabýval tím, že Praha výrazně rozšiřuje zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Na území hlavního města Prahy se zakazuje požívání alkoholických nápojů

– v okruhu 100 metrů od stanic metra
– v okruhu 100 metrů od škol a školských zařízení
– v okruhu 100 metrů od zdravotnických zařízení
– na dětských hřištích a pískovištích
– v prostoru nástupních ostrůvků nebo samostatných nástupišť veřejné dopravy
+ Konkrétní vybraná místa (např. okolí Národního divadla, Žofín)

Je vidět, že islámské hodnoty nachází uplatnění i v srdci naší zlaté Prahy. Nyní 23. ledna 2013 se na veřejnost dostali plány radnice Prahy 1, která uvažuje nad vyhláškou proti nočnímu hluku. Od Dvořákova nábřeží po Celetnou ulici chtějí radní nařídit zavírací dobu všem podnikům na 22. hodinu. Tento plán radnice je tedy zcela v souladu si islámským bojem proti nebezpečí požívání alkoholu a dalších negativních vlivů, spojených s jeho rozšířenou konzumací (jen je dost možné, že se rušivé elementy přesunou do okolních čtvrtí také v centru města, takže jako logičtější by se zdála celoměstská plošná vyhláška).

A jak si jako muslimové představujeme tento boj? Abychom dosáhli v budoucnosti na to, aby byl alkohol posuzován jako tvrdá droga a vytlačen jako nemorální mimo běžný společenský život, musí se jednat o souběžné a postupné kroky:

1)  změna hodnot ve společnosti (směrem k islámským tak, aby sami lidé odmítali alkohol jako nemorální = islamizace hodnot)

2) zpřísňování již dnes existujících omezení: věk prodeje alkoholu, 18 let, 21 let, 23 let…), omezení otevírací doby barů, hospod apod., (22 h apod.), omezení reklamy na alkohol, rozšiřování míst, kde není přípustné pít alkohol, vyšší spotřební daně atd. jejichž výtěžek se dá určit na osvětu proti konzumaci alkoholu.

V tomto máme šanci postupně naši společnost změnit, až bude více a více konvertitů a muslimů a legislativa modernější a lépe chránící lidi před nebezpečím alkoholu, tak se můžeme časem dostat na úroveň, že alkohol nebude běžnou součástí veřejného prostoru.
Takže, inšáAlláh, jednoho dne se naplní náš sen a lidé se budou alkoholu stranit a jeho konzumace bude vytěsněna z normálního života slušných lidí. Jestli to bude za 50 nebo 150 let, to ví jen Bůh. A Bůh nezmění v lidu nějakém nic, dokud on sám se nebude chtít změnit.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Společenost - islamizace se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.