Vyjádření: Pokračující pogromy radikálních budhistů proti muslimům v Barmě

upaleny muslim davem budhistuMimořádně ze zahraničí:
Zatímco buddhismus sám o sobě odmítá násilí, v Barmě někteří buddhisté masakrují muslimskou menšinu. Human Rights Watch v pondělí tamní úřady obvinila ze zločinů proti lidskosti a etnických čistek. Všichni jsme byli svědky pogromů páchaných budhisty a organizovanými některými radikálními buddhistickými mnichy v roce 2013.

Viz například článek Budhisté v Barmě brutálně napadli muslimské město zde http://www.lidovky.cz/spalena-zeme-buddhiste-v-barme-brutalne-napadli…

budhisticky pogrom barma muslimovéBohužel, násilí proti našim bratrům a sestrám nadále pokračuje. Podle poslední zprávy rozvášněný dav těchto radikálních buddhistů zabil minulý týden na západě Barmy více než 40 muslimů, včetně žen a dětí. Mnoho dalších lidí je nezvěstných a panují obavy, že také zemřeli. Navíc, během posledních 18 měsíců přišlo o své domovy přes 110 000 barmských muslimů.

zdroj OSN http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=46987&Cr=Myanmar&Cr1#.UuJKVnBKGMY

Tímto vyzýváme všechny lidi, kteří mohou situaci v Barmě dokumentovat, nebo přispět pomocí postiženým rodinám v Barmě, aby tak učinili. Zároveň vyzýváme všechny organizace, zabývající se humanitární pomocí, lidskými právy a také příslušné české úřady, aby odmítli toto brutální násilí a aby vyzvaly vládu Barmy k zabezpečení ochrany života a majetku svých obyvatel, a aby potrestala viníky těchto pogromů.

Fotografie: upálený muslim buddhistickým radikálním davem a rozsah jednoho pogromu na satelitním snímku.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahraniční se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.