Muslimové ve zdravotnictví

islam sharia saria lekar sestricky nemocniceVelká část muslimů v ČR pracuje ve dvou oblastech:
1) obchod, služby 2) zdravotnictví a pečovatelství

Jedná se o oblasti, ke kterým muslimové přirozeně směřují, protože zde jednoduše obvykle naleznou uplatnění, které je v souladu s islámem (halál), a navíc jsou to oblasti všeobecně užitečné. Vždyť právě díky obchodu a dobrému chování a trvání na svých zásadách se islám dostal dál, než jakákoli islámská armáda. Je krásné sledovat, jak velký podíl lékařů a zdravotních sester v ČR tvoří muslimové a muslimky, a ještě nadějnější je sledovat velké počty studentů těchto oborů. Navíc, je zde zastoupena celá umma, máme zde studenty od Malajsie, přes Turecko, až po arabské země.

Zejména ve zdravotnictví se může projevit touha zbožných lidí pomáhat druhým. Je dobré připomenout, že se zde nachází krásný potenciál pomoci druhým nejen fyzicky, ale i duchovní podpora.

Jestliže se muslim/ka setká s nemocným člověkem, ať už muslimem nebo nemuslimem, nebo člověkem, kterého čeká náročná operace, nebo s blízkými nemocného člověka, vždy je dobré připomenout, že jsme s nimi. Že se pomodlíme k Bohu, aby dal nemocným klid duše, správné vedení a uzdravení.

Každého potěší, že není sám, že na něj někdo myslí, že se za něj modlí. Stačí jedna jediná věta: „Modlím se za vás, uzdravení a Boží pomoc“.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.