Doporučujeme pozvánky od ISM Czech Republic 4-5/2014

V rámci mezinárodní solidarity doporučujeme tyto nejbližší akce ISM CISM film stolen childrenzech Republic:

17/4 Praha, Václavské náměstí – Den palestinských vězňů – shromáždění a informační stánek od 17:00, organizuje Palestinský klub

22/4  Praha – Promítání dokumentárního filmu z Hebronu, „Stolen Children, Stolen Lives“ (v arabštině s čj a aj titulky) a následná debata nejen na téma palestinských dětí v izraelských věznicích od 19:00 v přednáškovém sále pražského klubu Cross (Plynární 23, Praha 7 – Holešovice)

24/4 Praha – klub Cross od 19:00 – debata Mladí Arabové: nadějná generace?, které se mj. zúčastní Amani Alawawdeh, Břetislav Tureček a Šádí Shanaáh, organizuje Festival arabské kultury

7/5 Praha – Vila Flora – promítání filmu Pět rozbitých kamer

15/5 Brno – Palestinský kulturní večer věnovaný vzpomínkám na Nakbu, organizuje Palestinský klub ve spolupráci s ISM ČR

18/5 Praha – Květ mandlovníku – maraton čtení palestinské poezie

Konec května / začátek června– Izraelský aktivista a člen Boycott From Within Ronnie Barkan v Brně a Praze

Začátek června – Palestinský reportér a aktivista z Gazy Majed Abusalama v Praze. Podrobné informace budou brzy zveřejněny na ism-czech.org.

Co je to ISM?
Mezinárodní hnutí solidarity (International Solidarity Movement, ISM) bylo založeno v Palestině v roce 2001 skupinou palestinských a izraelských aktivistů s cílem podpořit a posílit nenásilný palestinský odpor proti izraelské okupaci. V České republice působí od roku 2007. Jejími členy jsou aktivisté a aktivistky, kteří navštívili Palestinu anebo se o tamní dění živě zajímají. Aktivity hnutí se zaměřují především na pořádání přednášek a promítání dokumentárních filmů, informační kampaně, petiční stánky anebo demonstrace na vyjádření solidarity s palestinským lidem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.