Trestní právo podle šaría 1/2 (cizoložství)

Možná jste někdy slyšeli fráze strašící kamenováním za polibek na ulici, nebo za znásilnění, nebo v uzavřených komunitách muslimů a podobné nesmyslné předsudky.

Všichni víme, že (jen a pouze) v islámské zemi (která vytvořila trestní právo a soudní systém přesně v souladu se šaría) má být ustanoven trest smrti ukamenováním za jeden zločin – a to za cizoložství. 

Jak to, že v tak milosrdném, spravedlivém a život projasňujícím náboženství existuje tak přísný trest a my to nijak nezastíráme? To se dozvíte ve videu, které je první částí zaměřenou na trestní právo podle šaría. A dá-li Bůh poznáte, že tento trest není ani tak o jeho vykonávání, ale o tom, aby ukázal závažnost hříchu cizoložství. Také z toho vyplývá, že provedení tohoto trestu musí splňovat podmínky islámského soudu, a není možné, aby kdokoli vzal „spravedlnost“ v otázkách trestního práva do svých rukou, ať už v rodině, nebo komunitě, to je totiž zcela proti základním principům islámu a vztahů mezi lidmi.

PS: islámská země, která by měla vytvořené kompletně své právo a její společnost fungovala podle šaría dnes nenajdeme. Najdete země, kde se část věcí praktikuje a část ne. Mezi takové země nemůžeme ani řadit ty, kde byly některé části trestního práva nějakou formou ustanoveny, přestože zde nebyl vytvořen islámský soudní systém (nezahrnující zvykové právo apod.) a nebyly vyřešeny jiné, prioritní otázky života společnosti (kmenová území Afgánistánu, Pákistánu, části Somálska, Mali, Sýrie či Nigérie…).

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Společenost - islamizace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.