93. výročí 28. radžabu 1435h = oficiálního konce chalífátu #islamickhilafahstate

OrganizationOfIslamicCooperationDnes je 28.radžab 1435 h. (hidžry, podle islámského kalendáře) a připomínáme si 93. výročí dne 28.radžab z roku 1342 (odpovídá 3. březnu roku 1924 greg.letopočtu). Toho dne byl oficiálně opuštěn princip islámského chalífátu, který již ale tou dobou fungoval jen formálně.

Chtěli bychom připomenout, že je povinností muslimů zachovávat jednotu ve víře i správě veřejných věcí. Jsme proti sektářství, stejně jako proti nacionalismu a provincionalismu. Dnes existuje jednota muslimů neformální, založená na bratrství. Formálně dnes neexistuje islámský stát a chalífa, jen některé funkce sjednocující muslimy provádí Organization of islamic cooperation (logo v obrázku) a další. Dnešní stav muslimské ummy není příznivý pro to, aby se jednotlivé islámské společnosti postavily do jednoho státního bloku. Může za to vzdálení se části muslimů od praktikování islámu a z toho související fakt, že obvykle muslimům vládnou elity, vzdálené od islámského způsobu vlády.

Nicméně bychom měli být na pozoru, protože jsme všichni na „jedné lodi“ a každý máme osobní odpovědnost za islámskou výzvu a nápravu muslimů a stavu ummy, není to povinnost učenců, ale povinnost „fard ´ajn“, tedy každého jedince. Rozšíří-li se ve společnosti nějaký hřích, nebo nespravedlnost, následky často nesou všichni. Opustí-li část na dolních palubách naší „lodi“ modlitbu, zakát, půst a začnou smilnit, holdovat alkoholu a poškodí tak celou loď, potopí se i s těmi, kteří nebyli zjevně hříšní na horních palubách, ale problém ignorovali. Proto bychom měli proti nevzdělanosti a takovým hříchům zasáhnout tak, aby to bylo efektivní. Tedy zločince trestat, nevědomé poučit a to vše tak, aby to co nejlépe odpovídalo našim islámských principům. To je možné nejlépe právě pod záštitou islámského státu, který by se měl zformovat tam, kde je většina obyvatel muslimů.

V historii, zejména té islámské, se udály zprvu neuvěřitelné věci, takže nemůžeme vyloučit nic z toho, kam se bude muslimská umma ubírat, co si sami přichystáme, a co pro nás přichystá Bůh.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.