Doporučujeme: Návštěvy mešit a modliteben

Žmodlitebna teplice gymnázium t.g.masarykaáci gymnázia T. G. Masaryka v Teplicích navštivili muslimskou modlitebnu v tomto městě. Nejednalo se o tak velkou akci, jako například akce gymnázia v Opavě, ale i přesto je pěkné vidět, že zájem o osvětu tu ze strany mladých lidí je, a ještě pěknější, že dveře českých mešit a modliteben jsou otevřeny. A to nejen pro organizované návštěvy škol, ale i pro kohokoliv, koho zajímá islám a rád si poslechne nějakou veřejnou přednášku (mnohé z nich z mešity na Rajská zahradě zde, nebo páteční sváteční kázání.

Nemuslimové mohou do mešity běžně vstoupit, když z toho plyne užitek ve vzdělání o islámu a když respektují např. zouvání, zahalování nahoty u mužů (od kolen včetně nahoru po pupek je mužská nahota) i žen (dlouhý rukáv a nohavice, zakrytí vlasů, v případě problémů se najde nějaké řešení na místě) a také nerušení modlících se lidí mobilními telefony apod. Pro přednášky určené školám, nebo zájmovým skupinám (i neislámským náboženským komunitám), kontaktujte příslušnou mešitu nebo modlitebnu. Většinu kontaktů naleznete zde-islámský průvodce google maps.

Pro ostýchavé lidi, je možné domluvit termín a čas s nějakým českým muslimem, v tom případě nás kontaktujte na tomto blogu, nebo na e-mailu islamskavyzva@yahoo.com

O zmíněné teplické návštěvě více zde na webu gymnázia.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.