Výhružky a zločiny islamofobů – kam až může dojít lidská nenávist

Aktulizace 08/06/2014:  Web al-islam.cz po týdnu již opět funguje.

Hackerský útoku na web al-islam.cz
Kam až může dojít nevědomost spojená s nenávistí? K nelidskému chování, popírající nejen morálku a narušující spokojené soužití lidí různých vyznání, ale dokonce k výhružkám smrtí na základě příslušnosti k víře. Toto je vážná věc, protože každý člověk má právo na ochranu osobnosti a života, bez ohledu na to, k jakému náboženství se hlásí, nebo když se k žádnému náboženství nehlásí.

Věříme, že příslušné orgány a policie bude reagovat a také je k tomu vyzáváme a spolupracujeme s nimi. Věříme, že bude nejen monitorovat osoby odpovědné za tento útok, ale i případně trestně stíhat autory výhrůžek smrtí a výroků, jako „smrt prašivým muslimům“ nebo „Tolerovat budeme pouze vaše mrtvoly“. Protože jde bez debat o trestné chování (zejména vyhrožování spojené s § 355 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení; § 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod; 364 Podněcování k trestnému činu, ale také porušení vlastnických práv správců a autorů webových stránek al-islam.cz)

vyhruzky smrti - hack al-islam.cz

 Také bychom chtěli upozornit, že každý může využít internetové aplikace Formulář pro hlášení závadového obsahu a aktivit v síti internet naleznete-li na internetu závadný obsah a podezřelé aktivity, kde se plánují trestné činy, nebo které mohou k trestným činům navádět. Jedná se o prevenci a sledování těchto aktivit, nejedná se o náhradu za činnost policie v krizových situacích.

Na závěr bychom chtěli všem našim bratrům a sestrám připomenout, že dobré chování a morálka jsou nejtěžšími ze skutků v Den zúčtování, a že mezi vlastnosti bohabojných lidí patří slušnost a dobrá mluva. Nepřátelství a zloba nesmí vést k hříchům. Nyní jsme v měsíci ša’abán, tedy období přípravy na Ramadán, měsíce, kdy člověk nejlépe zušlechtí své chování, posíli trpělivost a bratrství. Modleme se, ať nás Ramadán zastihne v nejvyšší touze po znalostech, odpuštění a nápravě. Ámín.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.