Fatwabanka: „Co tu u nás děláte?!“

Česká republika Islám ČeskoOtázka:
Dobrý den. Skutečně si myslíte, ŽE JE V POŘÁDKU, pokud se přistěhujete do České republiky, nastolíte si zde své zákony a zvyklosti, nebudete respektovat zákony a zvyklosti v této zemi a budete se snažit prosadit své (dosti zvrhlé a zaostalé) zvyky ve 21. století?

Odpověď:
Chvála Alláhu. My si na tuto zemi neděláme nárok, jak tvrdíte, a nesnažíme se zde prosadit své zákony ani nevyzýváme k porušování zákonů ČR. Uveďte mi jeden jediný příklad, kdy jsme jako muslimská minorita v ČR nutili veřejnost praktikovat naše zákony. My je praktikujeme pouze sami mezi sebou, což je naše právo. Jdeme si za tím, na co má právo každá minorita v rámci toho, co dovolují české zákony. Toto není např. křesťanská země, ve které by nebylo dovoleno vyznávat žádné další náboženství než to státní. Je to ateistický stát s demokratickým systémem, kde žijí křesťané, židé, hinduisté, buddhisté, svědci Jehovovi a další, mj. i muslimové. Všichni mají přitom svá centra či místa pro uctívání, kde se shromažďují a praktikují svou víru a zvyklosti. Je to náboženské právo každého. Pokud toto chcete muslimům zakázat, pak to zakažte i všem ostatním kromě křesťanů a vyhlaste ČR za křesťanskou zemi, a pak neřekneme nic. Navíc ne všichni muslimové se sem přistěhovali. Islám není národnost, ale náboženství, které může vyznávat kdokoliv. Existuje mnoho Arabů křesťanů, židů, ateistů a dalších, a zároveň existuje mnoho Evropanů muslimů.

A nakonec: Naše zákony nejsou zaostalé. Kdyby tomu tak bylo, nebyla by Islámská říše v době, kdy se skutečně řídila islámem tou nejvíce prosperující a spravedlivou zemí na světě. Stačí se podívat do historických knih. Dnes jsou země muslimů zaostalé právě z toho důvodu, že opustili islám. To vaše zákony, které jsou vymyšlené lidmi, jsou středověké, nespravedlivé a zvrhlé. Cožpak tu neplatí daně chudí bohatým, zatímco velké korporace mají úlevy na daních? Nejsou to náhodou vaše zákony, které chrání mafie exekutorů, které okrádají chudý lid – seberou chudému občanovi jediný nábytek, který vlastní v hodnotě desítek tisíc jen kvůli nezaplacené pokutě či splátce v hodnotě pár stovek korun, a to vše pro „ochranu“ velkých korporací, které vlastní miliardy? Není to náhodou právě u vás, kde mají politici, schvalující nové zákony, otevřený bar během pracovní doby… napijí se, a pak schvalují zákony pro celý lid? Není to náhodou u vás, kde vyhrává u soudu ten, kdo si zaplatil lepšího právníka, který dokáže lépe využít mezer v zákonech? Není to náhodou u vás, kde může malé dítě bez rozumu zavolat policii na své rodiče, jen protože ho pro jeho dobro přiměřeně potrestali? Není to právě u vás, kde si může vzít muž muže a žena ženu a říkáte tomu svoboda? Kde je tedy hranice této svobody? Proč není svoboda i to, aby se vzali rodič s dítětem či dva sourozenci? Cožpak to není také svoboda? Komu by tím ublížili? Doporučuji Vám se nad celou věcí dobře zamyslet a nevěřit slepě médiím, ale pokusit se zjistit si nestranné informace z nezaujatých zdrojů, kterým nejde jen o sledovanost a senzace.

(Zdroj: Fatwa banka sunna.cz)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fatwy, Islamofobie se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.