Doporučujeme z internetu a jinde 16.7.2014

jan kavan palestina1) V souvislosti s okupací palestinských území a vojenskými útoky Izraele na civilisty: Jan Kavan (bývalý předseda Valnéh shromáždění OSN) : Projev na shromáždění solidarity s Palestinou, 14. 7. 2014, Václavské náměstí

2) Přestože již nepůsobíme na Facebooku, mohlo by vás tam zaujmout a můžete podpořit: Stránka v souvislosti s působením a smrtí českých vojáků podílejících se na okupaci v Afgánistánu.
Doporučujeme také stránku Mezinárodní hnutí solidarity (ISM CZ). Na FB také existuje skupina Muslim inzert a prezentace našich slovenských bratrů a sester Islam SK.

3) V dnešní MF Dnes je komentář ke skandálním rasisitickým výrokům místostarostky Prahy 8 (Vladimíra Ludková).  Podle ní čeští muslimové nemají ani právo na vlastní hřbitov. Asi budeme muset jít umírat někam jinam… Těmito slovy upírá svým spoluobčanům, Čechům islámského vyznání, právo na důstojný pohřeb a soukromí, protože proč by o vlastnictví nemovitosti rozhodovala víra kupujícího? Muslim si nemůže kupit půdu, ateista ano? Je to typickým projevem kulturního rasizmu. Obhajovala by místostarostka také norimberské zákony?  Online verze na IDNES zde.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR, Události - pozvánky - publikace - doporučení, Zahraniční se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.