Demonstrace proti okupaci a izraelskému státnímu terorizmu – Praha 24.7.2014

Palestina demonstrace prahaAktualizováno 1.8.2014
Sdružení Přátelé PALESTINY ! a Mezinárodní hnutí solidarity (ISM CZ) si vás dovolují pozvat na urgentní demonstraci za okamžité zastavení bombardování Gazy, zabíjení civilního obyvatelstva a za vyhlášení příměří.
Shromáždíme se na Václavském náměstí (stejně jako při minulé demonstraci minulý týden) v čase 17:00–20:30  kde zazní několik projevů k aktuální situaci, poté uspořádáme pochod městem až k izraelské ambasádě, kde zazní další projevy (trasa zde). Počet palestinských obětí se neustále zvyšuje a masakr nekončí. K dnešnímu dni (21/7) je hlášeno 550 obětí, Zabíjeni jsou převážně civilisté, třetinu ze všech obětí tvoří děti a ženy. (Více např.: http://bit.ly/1trcez2) Další informace: http://ism-czech.org/

nacizmus sionismusA modleme se všichni společně, jako dobří věřící muslimové, dobří křesťané, a dobří židé, aby byl stát izrael (stát, který byl založen na křivdě  a na křivdách přežívá a provádí novodobý holokaust a okupaci ve stylu nacistického Německa) jednoho dne zrušen, zničen, odstraněn. Ať už zevnitř, nebo zvenčí, vojenskou silou, revolucí, nebo jinak tak, aby na jeho místě existoval stát, ve kterém budou zaručena práva všech jeho obyvatel – muslimům, židům, křesťanům i ostatním. Obrana proti okupaci a bezpráví je základním lidským právem každého člověka a národa. Není-li jiného řešení, musí přijít řešení silové. Jedno je jisté, budeme se o to jako muslimové snažit (nudžáhid) do Soudného dne. Ustupovat donekonečna zlu a útlaku se nevyplácí, jak se můžeme přesvědčit z naivní pacifistické politiky evropských mocností čelících nacistickému Německu ve 30. letech, která nakonec vedla k nejhorší světové válce. Takový boj, ač obranný a oprávněný, samozřejmě bohužel přináší i oběti. Ale Bůh pravil v Koránu (v českém významu): ***Vy, kteří věříte, hledejte pomoc v trpělivosti a v modlitbě, vždyť Bůh je věru s trpělivými. A neříkejte o těch, kdož byli zabiti na stezce Boží: „Jsou mrtvi!“ Nikoliv; oni živi jsou, avšak vy to netušíte.Budeme vás zkoušet trochu strachem a hladem a ztrátou na majetku i lidech a plodech – avšak oznam zvěst radostnou trpělivýmkteří, když postihne je neštěstí, hovoří: „My Bohu patříme a my k Němu se navrátíme!“A to jsou ti, jimž patří požehnání a milosrdenství Pána jejich, to jsou ti, kdož správnou cestou jsou vedeni.*** (súra Al-Baqara, 2: 154-157)

izrael flag burnVšichni lidé,  muslimové,  křesťané i židé by se měli spojit proti zlu sionismu a zlu existence státu izraele.
Dnes alespoň můžeme podpořit bojkot izraelského zboží, nebo alespoň zboží z okupovaných oblastí, tak, jak doporučuje i EU, která oficiálně bojkotuje zboží z okupovaných palestinských oblastí.

lekari bez hranic gaza

Dále doporučujeme ke čtení: Lékaři bez hranic

http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/aktuality/2014/palestina/izrael-musi-zastavit-bombardovani-civilistu-v-pasmu-gaza.php

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení, Zahraniční se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.