Nová mešita v Praze – stavební úpravy

nova mesita prahaPRAHA: Jak asi většina z vás už ví, těsně před Ramadánem byla otevřena nová mešita v Opletalově ulici (Praha 1). Otevření proběhlo docela narychlo, aby se vše stihlo před Ramadánem. Proto tam proběhly pouze nejnutnější úpravy a opravy, aby mešita fungovala. Alhamdulillah se to povedlo a kdo tam byl, tak asi ví, že je to moc hezká světlá budova, kde je spousta prostoru a možností.

nova mesita modlitebnaTeď když Ramadán pomalu končí přichází čas se vrhnout na celkovou rekonstrukci a kompletní úpravu interiéru pro potřeby mešity a hlavně všech muslimů. Proto se obracíme na všechny muslimy s nabídkou spolupráce a zároveň i s žádostí o pomoc. Muslimská Obec v Praze chce vytvořit skupinu lidí, kteří by celou rekonstrukci řídili… Uvítáme především ty, kteří mají s něčím podobným aspoň trochu zkušeností, ale i ty, kteří prostě chtějí pomoci pro dobrou věc a jsou ochotni investovat svůj čas a úsilí. Dále bychom rádi oslovili všechny ostatní, kteří třeba takové možnosti nemají, ale rádi by přispěli aspoň trochu finančně. Určitě oceníme každý dar, je to pro dobrou věc a in šá´Alláh každého Alláh odmění za jeho dobré skutky.

Pro bližší informace prosím kontaktujte nejlépe někoho z vedení pražské Obce. Pokud se chcete podílet přímo na rekonstrukci, tak se prosím hlaste co nejdříve, ale nejpozději do úterý 29.7.2014. Ať vám to Bůh v dobrém oplatí.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.