Nová mešita – Karlovy Vary

mesita

Ilustrační foto: modlitba muslimů v mešitě

Těsně před oficiálním otevřením je v Karlových Varech muslimská modlitebna. O její vybudování se snažila obec muslimů léta. Samostatný objekt k vybudování mešity se jim nepodařilo koupit, proto si vyhlédnli v centru města nebytový prostor v bývalé hasičárně v Bezručově ulici (ze strany ulice I.P.Pavlova). Mešita bude náhradou za modlitební prostory v hotelu Thermal, které byly uzavřeny z důvodu rekonstrukce.

modlitebna karlovy vary

Bývalá modlitebna v hotelu Thermal, uzavřená v roce 2013 kvůli rekonstrukci hotelu

Minulý týden navštívili karlovarský magistrát zástupci muslimské obce a projednali s primátorem města p. Kulhánkem aktuální stav kolem modlitebny. Informovali ho o rekonstrukci nebytového prostoru v centru města. Stavební úřad nemaje žádných úředních výhrad k dříve odhalenému nedodržení stavebního zákona, posvětil stavební úpravu. „Náš úřad po opakovaném kole stavebního řízení konstatuje, že je vše v pořádku.“

Jelikož je v České republice náboženská svoboda, může si každý ve svém vlastním, nebo pronajatém prostoru, nebo na svém pozemku postavit a rekonstruovat co chce, když splní stavební, bezpečnostní a územní normy.

mesita karlovy vary i.p.pavlova

Bývalá hasičárna mezi ulicemi Bezručova a I.P.Pavlova – budova nové mešity v přízemí

Vedoucí stavebního úřadu to řekl jasně: „Náš úřad tehdy úpravy nepovolil, protože zástupce investora včas nedodal požadované podklady pro vydání stavebního povolení. Po opakovaném kole stavebního řízení je vše v pořádku. Nebyl žádný důvod rekonstrukci zastavit.“  Zdůraznil, že kladné stanovisko dala hygiena, hasiči, památkáři a další složky. Proto nešlo rozhodnout jinak, než vše odsouhlasit.

Karlovarští muslimové zvou všechny lidi dobré vůle k návštěvě této mešity 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.