Poděkování za podporu

Pražská staroměstská radnice - věž nad orlojem

Pražská staroměstská radnice – věž nad orlojem

Aktualizováno 2.8.2014
Vzhledem ke zvýšené návštěvnosti a všeobecně zvýšenému zájmu o naší iniciativu Cesta k víře pro Česko (Šaría pro Česko), bychom chtěli touto cestou poděkovat všem za vyjádřenou podporu v souvislosti s tragickými událostmi spojenými s izraelskou okupací oblastí na blízkém východě a utrpením palestinského lidu.

Palestinci (Arabové) se brání proti okupaci. Je to právo každého lidu a národa. Co byste dělali vy, kdyby vám vaše domy, pozemky a dokonce i životy sebrala ozbrojená skupina, nebo dokonce armáda s tím, že si založí stát a vy musíte emigrovat? Je právem každého člověka a národa se bránit (povolenými způsoby). To je vysvětlení boje proti izraeli, je to boj obranný a osvobozenecký.

Nezapomínejme, že v Gaze žijí také křesťané, kteří trpí stejně, jako muslimové. Zde je citát kněze, ukazující solidaritu křesťanů:   "Jestli izrael zničí vaše mešity, svolávejte se k modlitbě z našich kostelů"

Nezapomínejme, že v Gaze žijí také křesťané, kteří trpí stejně, jako muslimové. Zde je citát kněze, ukazující solidaritu křesťanů:  „Jestli izrael zničí vaše mešity, svolávejte se k modlitbě z našich kostelů“

Bohužel se objevily i hlasy, které nás nevědomky obviňovaly z hlásání nenávisti vůči židům. Musíme upřesnit, že naším cílem je ukončení okupace ze strany izraele a zrušení tohoto státu v dlouhodobém měřítku. Ať už dohodou, nebo vnitřním rozkladem tohoto umělého státu, nebo snad vojenským osvobozením okupovanch území, bude-li to v nejhorším případě nutné pro napravení situace a zabránění dalším zločinům (nejsme pacifisti, někdy je vojenský boj nezbytný, pro ochranu svobod a práv a tím se liší od nelegitimního násilí, které neschvalujeme). Pro tento cíl nerozlišujeme víru. Našimi spolubojovníky proti sionismu a izraeli jsou mnozí ateisté, křesťané a židé, kterým upřímně děkujeme. Naši vážení přátelé, ateisté, křesťané a židé – nemusíme jezdit na blízký východ – můžeme být aktivní a mnohem více užiteční i u nás doma, v České republice. Můžeme se zapojit do osvětových kampaní, a modlit se. A Bůh vyslyší modlitby svých služebníků.

Na závěr doporučujeme ke čtení:
Překlad z izraelského deníku Haaretz od Amiry Haas: Izraelská morální porážka nás bude pronásledovat léta

izrael flag burnENG Webová stránka židů, odmítajících sionismus a existenci izraele

ENG
Další webové prezentace ortodoxních židů, odmítajících tzv. „židovský stát“

MÍR S VÁMI – PEACE WITH YOU – ŠALOM ALAJCHEM – SELÁM ALEIKUM

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Zahraniční se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.