Podpora revoluce v Sýrii – stav září 2014

Revoluce Sýrie džihádNaši bratři a sestry ve víře stále bojují v revoluci proti diktátorskému režimu Bašára Asada, a to již třetím rokem. Tato revoluce probíhá různými způsoby (stejně jako boj proti ISIS a dalším zločiným skupinám, je-li to nutné). Podporujeme humanitární pomoc na místě a v okolí a také podporujeme úsilí o vojenské řešení například v rámci FSA a dalších sil, které mají možnost silou sesadit Asadův režim a ukončit tak krveprolití. Tedy zejména nově zformovanou koalici syrských povstaleckých skupin.  Kdo bojuje v Sýrii proti režimu Bašára Asada, a to ve jménu islámu a islámskými metodami, tak je to bezpochyb mudžáhid na stezce Boží a takový člověk má naše modlitby a podporu. Přesto v rámci naší komunity – iniciativy – neexistuje žádný organizovaný nábor, nebo snad program pro vycestování českých muslimů. Mnohem více můžeme učinit zde (humanitární pomoc, financování, média). Posouzením přínosu u nás doma/užitku tam/možných rizik  poté vychází jako nejlepším rozhodnutím prosba k Bohu a modlitba za naše bratry a sestry pod útlakem režimu Bašára Asada a nepodporovat vycestování na místo, protože sitace se stala (zejména v posledním roce) dosti nepřehlednou a rizika pro české muslimy převažují nad přínosem jinak dobrého úmyslu podílet se na revoluci a boji v Sýrii. Ti, kteří již odcestovali z ČR do této oblasti, tak učinili jako soukromé osoby pro pomoc svým rodinám, známým a uprchlíkům. A Bůh zná situaci lidí na místě, stejně jako je schopný vyslyšet naše modlitby, proto je nejlepším a nejjednodušším aktem pomoci modlitba.

Prosíme Boha o pomoc uprchlíkům všech vyznání, jejich návrat domů, vyléčení nemocných mezi nimi, propuštění nespravedlivě vězněných. Modlíme se za konec diktátorského režimu v Sýrii masakrující svůj vlastní lid. Modlíme se za novou všeobecnou vládu v Sýrii pro nastolení trvalého míru bez opakování křivd. Modlíme se za nápravu lidí, ať už zbloudilých ve falešlné víře sekt, nebo zbloudilých v síti zločinu a nespravedlivého násilí.  Ámín.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahraniční se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.