Vzpomínka na 11. září 2001

teror terorismus islámV těchto dnech si připomeneme 13 let od spáchání teroristických útoků 11. září 2001. Zemřelo tehdy kolem 3000 lidí různých náboženství, různého věku a různých životních osudů. Těmto lidem bylo sebráno Bohem stanovené právo žít a využívat své svobodné vůle k hledání smyslu života a jeho naplnění. To je tragické a skličující. Minulost ale už nezměníme, můžeme (a měli bychom) se z ní jen poučit. Nezměníme ani to, co si tito dnes mrtví ve svých hrobech vysloužili a jestli se mohou těšit do ráje, nebo do pekla – to ví jen Bůh, to je mimo naše omezené lidské vědění.

Lidé, kteří za těmito útoky stáli, se zcela jasně protivili nejen Božímu zákonu, vedení a příkazům našeho milovaného proroka Mohameda, mír s ním. Protivili se také přirozeně vrozenému lidskému svědomí, citu pro spravedlnost a odporu ke křivdám, které Bůh vložil do duše každého člověka, ať už z něj poté vyrostl věřící, nebo nevěřící. A ať už o pachatelích a jejich motivaci známe pravdu, nebo ne, není možné s něčím takovým souhlasit. Jsou-li formální muslimové, kteří zastávají názor o legitimním zabíjení nevinných lidí, nebo využívají zcestné a nebezpečné myšlenky, že „účel světí prostředky“, pak patří k některé ze sekt, jako jsou neo-cháridžovci (viz zde) ve stylu ISIS, jejichž praxe je daleko od islámu – islámu (oddání se Bohu) tak, jak nám ho představil prorok Mohamed, mír s ním. Teror, utrpení a křivdy vůči nevinným není možné zastřešovat žádným náboženstvím, to je prosté satanovo svedení. Odpovědní muslimové, kteří znají fundamentální zásady islámu, vyjadřují od prvních okamžiků nesouhlas s terorem ve stylu 11. září a veřejně to odsuzují v oficiálních prohlášeních, kázáních, diskuzích a literatuře, a to na celém světě, od Japonska, přes Česko, po Irsko. 

Upřímně si ale musíme říct, že časté zneužívání těch 3000 mrtvých z 11. září k propagandistickým účelům pro rozdmýchávání xenofobie a rasismu je vůči samotným obětem nehumánní. Stejně jako je vyzdvihování jedněch obětí nespravedlivé vůči obětem jiných útoků a válek, často opomíjených.

Na tomto místě tedy zmínky o 11. září ukončíme a připomeneme si také oběti jiných konfliktů:

  • stovky až tisíce mrtvých v Barmě, kde někteří „formálně buddhističtí“ mniši volali a volají po ozbrojeném boji a genocidě některých skupin obyvatel
  • 100 tisíc mrtvých civilistů (přes 1 milion mrtvých civilistů v důsledku druhotných následků války), kteří zemřeli kvůli invazi a okupaci Iráku, založené na smyšlených důkazech o chemických zbraních tehdejší vlády (dříve západem podporovaný a poté zavržený diktátor Saddám Husein). Dále můžeme započítat mrtvé, kteří zemřeli kvůli teroristickým skupinám, které se v Iráku v bezvládí (nebo vládě neschopné a křivdící) ustanovily a lidé umírají stále, včetně dneška.
  • více než 10 tisíc mrtvých civilistů, kvůli okupaci Afghánistánu
  • desítky tisíc mrtvých civilistů v Sýrii, mnoho z nich zabitých chemickými zbraněmi v Sýrii, kde provádí genocidu na občanech vlastní vláda země
  • více než 7 tisíc mrtvých civilistů (za posledních 13 let) při obraně Palestinců proti záboru jejich půdy státem Izrael a následnou dlouhodobou okupací (Chcete-li se zapojit do boje proti izraelské agresi a okupaci Palestiny, navštivte například ISM Česká republika, nebo mezinárodní iniciativa bojkotu BDS)
  • kolem 3 tisíc mrtvých civilistů na Ukrajině (což evokuje také staré smutné vzpomínky na Čečensko a kolem 100 tisíc mrtvých zde)
  • tisíce mrtvých v sektářských a mafiánských válkách v Nigérii, Středoafrické republice a jinde v Africe
  • tisíce dalších nevinných obětí mnoha jiných konfliktů, narko-válek, terorismu, či státní perzekuce, které jsme výše nezmínili.

Modleme se, ať nás Bůh ochrání a ať nezemřeme jinak, než do Jeho vůle upřímně odevzdáni. Ámín.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení, Zahraniční se štítky , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.