Aktualizace (1.11.2014) Islamofobie: Shromáždění proti islamizaci v ČR v Teplicích 27.9.2014

DSSS Teplice v Teplicích 27.9.2014Aktualizace 1. 11. 2014 Česká xenofobní a rasistická islamofobní scéna se snaží vytvořit ve společnosti dojem, že islám a muslimové představují pro Českou republiku nějaký problém a snaží se útočit na podstatu společného soužití: vyvolávájí nenávist vůči muslimům u široké společnosti neustálým opakováním předsudků o muslimech a nepravd o islámu samotném. Nejnebezpečnějším jevem je snaha o zasahování do soukromého života muslimů – dovolují si otevírat diskuze na téma, co muslimové jedí, pijí, kde se modlí, co oblékají a další věci, ve kterých má každý člověk svobodu osobní volby.

Tyto aktivity nejen, že se snaží vytvářet umělé problémy spojené s náboženstvím, ale nesnaží se ani o dialog nebo nabízení konstruktivních řešení problémů v ČR, které zrovna nyní spojují s naší vírou. Jejich jediným cílem je omezovat osobní svobody českých muslimů, omezovat projevování islámského náboženství ve veřejném prostoru, buď z neznalosti, nebo pro získání mediálního zájmu, nebo jiné osobní a politické cíle. Je paradoxní, že právě islamofobové si dávají na plakát heslo „řekněme stop extrémismu“, když jejich ideologie je založena na extrémismu vůči všem, kteří s nimi nesouhlasí. Jejich svolaná demonstrace do Teplic na 27.9.2014 má tématu islámu jen využít – je to totiž protestní shromáždění, které si bere jako záminku „chování muslimských turistů“ a vztahuje jej následně na jedno celé náboženství. Islamofobové mlčí o tom, že turistické oblasti obecně se potýkají se stejnými problémy jako Teplice – turisté, domácí i zahraniční, vždy přináší dvě věci: hospodářský rozvoj, ale také vyšší nároky na infrastrukturu, ubytování, udržování veřejného pořádku. Stačí, když se projdete kolem mnohých českých kempů, kde „slušní Češi“ zanechávají hory odpadků, nebo centrem Prahy v pátek a sobotu večer, kde „slušní Češi“ i zahraniční turisté týden co týden narušují noční klid a druhý den ráno nacházíme na ulicích neuvěřitelnou spoušť. Město Praha poté vysílá uklidové čety, které jsou daní za to, že je oblíbeným turistickým cílem. A turisté to Praze v poplatcích, utracených penězích vrátí. Z propagace protestu také vyplývá, že jim vadí dokonce i to, že v ČR nějací muslimové žijí.

Plánováné shromáždění v Teplicích je dalším z činů českých islamofobů, který nepřinese (kromě politického a mediálního zviditělnění) nic prakticky užitečného, ale naopak jen dalšího rozdmýchávání nenávisti. Zeptejme se upřímně, kdo v ČR opravdu vytváří a snaží se eskalovat společenské problémy, založené na náboženství? Muslimové? Kdepak. Jsou to tito lidé, kterým nejde o dialog, nejde jim o společenský rozvoj, nejde jim o uklidnění situace. Naopak chtějí co nejvíce nabourat současný stav, současnou politiku, chtějí konflikty, rozklad dnešního systému a všeobecnou podporu rychlým a extrémistickým řešením v politice, od čehož si slibují získání větší a větší moci.

islám šaría shariaPro takové lidi máme jako v naší iniciativě jeden vzkaz:

Chcete-li skutečně, aby byla naše země prosperující, nevyvolávejte v ní nenávist. A jestli narazíte na poblémy, které považujete za závažné, zkuste první poznat podstatu věci a následně vždy preferovat jednání a dialog a nenásilné řešení – ne začínat protesty a demonstracemi.  Ale pro ty, kteří odmítají současný status quo a náboženské svobody vzkaz pokračuje: Jestli se vám nelíbí, že v ČR existuje svoboda náboženského vyznání; jestli se vám nelíbí, že se někdo modlí v mešitě, či modlitebně, která stojí v souladu se stavebními předpisy; jestli se vám nelíbí, že se někdo obléká jinak než vy a dává tím třeba i veřejně najevo své náboženství; jestli se vám nelíbí, že muslimové jsou i etničtí Češi; jestli se vám nelíbí, že i čeští muslimové mají právo se podílet na věcech veřejných a nenechávat náboženství jen „na soukromí domova“, ale naopak jej přinášet do společnosti, ulic, škol, pracovišť a jinam; jestli se vám nelíbí; že islám prostě už je součástí České republiky; jestli prostě ze zásady nechcete žít v jedné zemi s muslimy; tak vám nikdo nebrání se z této země nadobro odstěhovat, najdete-li někde nějaký svůj fašistický ráj, kde nejsou muslimové a kde se rozhoduje o tom, v co člověk smí a nesmí věřit.

Někteří lidé nám píší s nepochopením, co znamená závěr tohoto příspěvku. Je zapotřebí říct, že je určen těm, kteří odmítají české zákony a českou ústavu, zahrnující osobní svobodu projevovat a praktikovat své náboženství soukromě i veřejně. Příspěvek není v žádném případě určen tomu, kdo uznává ČR jako právní stát. S lidmi, kteří nevyzývají k násilí a netoleranci na základě náboženství můžeme bez problému soužít a spolupracovat.

Ovšem nemůžeme, jako občané ČR, mlčky tolerovat netoleranci, například ze strany pravicových extrémistů (jako je DSSS, či Czech Defence League vystupující jako „Islám v ČR nechceme“ a další). Je nutné jim dát jasný vzkaz: ČR má nějaké zákony, a jestli se vám to nelíbí, tato země není pro vás.

Věříme, že každému, kdo příspěvek četl pozorně, toto došlo a nevyvozuje si falešné závěry.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.