Online kurz (arabština, tadžwíd, tafsír) s šejchem Samerem Shehadehem

KoránDrahé sestry a bratři,

Inšá Alláh se nám v následujících týdnech naskytne možnost více se přiblížit k našemu Stvořiteli, a to skrze bližší porozumění Jeho slovům v Koránu, která byla seslána na Proroka Muhammada (s.A.s) v jazyce arabském.

Šejch Samer Shehadeh si pro své studenty připravil Online kurz, který má za cíl naučit účastníky arabský jazyk, tadžwíd, výklad Koránu a mnoho dalšího skrze Koránské verše.

V prvních několika lekcích se budeme učit číst arabská písmena, spojovat je a nakonec číst celé věty a verše. Pak budeme postupovat tak, že vždy vezmeme verš po verši a přeložíme si ho slovo po slově a řekneme si něco k základní gramatice, poté si přeložíme verš jako celek, pak si stručně řekneme něco o tadžwídu k danému verši a nakonec se dostaneme k výkladu (tafsíru). Začne se – inšá Alláh – Fátihou a pak 30. kapitolou.

Výuka bude probíhat – inšá Alláh – online, a to s pomocí velice praktické a jednoduché aplikace. Viz tento odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=mvb4eJjix1E&list=PLXcvcYk8WzI56D-3FAg0vrKB0LS9bSLry

Kdo se chce zúčastnit tohoto kurzu, ať se prosím zapíše do online dokumentu, který najdete v odkaze níže do 24.10.2014: (Pozor – odkaz jen na vyžádání přes kontakty v komunitě. Chcete-li přihlásit, můžet nám napsat vaše jméno a e-mail na islamskavyzva@yahoo.com a zapíšeme vás tam).

Ať nás Alláh vede správnou cestou, očistí naše srdce a naučí nás rozumět Jeho slovům.

Assalamu alajkum wa rahmatullah wa barakatuh.

PS: více informací a detailů zveřejníme v průběhu týdne, in šá´Alláh.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.