Nový rok 1436 hidžry

Začátek nového lunárního roku (První den prvního měsíce = 1. Muharram) připadne, dá-li Bůh, na sobotu 25. října 2014 (gregoriánského kalendáře).

Je doporučeno držet půst v den (‚ášúrá), to je desátý den tohoto měsíce, což bude pravděpodobně 3. listopadu. Prorok (nechť ho Alláh pochválí a ochrání) řekl, že Alláh odpustí za půst tohoto dne hříchy posledního roku. S tímto dnem je dobré se postit i den předtím.

Zakázané novoty prováděné v den ‘ášúrá: Den ‘ašúrá není v islámu považovaný za svátek. Toto je svátek v judaismu, ne v islámu, nám bylo pouze doporučeno v tento den držet půst, nikoliv ho slavit. Neexistuje tedy pro tento den žádná speciální oslava či obřad. Islám se zcela distancuje od všech novot, které v den ‘ášúrá praktikují některé zbloudilé sekty, hlásící se k islámu. Šíité v tento den oplakávají tragickou smrt Prorokova vnuka Husajna, a přitom se dopouštějí nejrůznějších zavrženíhodných věcí: Bijí se a jinak si fyzicky ubližují, až jim teče krev, a někdy do toho zapojí i své děti, zpívají smutné písně o Husajnově smrti, vyprávějí o něm lživé příběhy a říkají a dělají různé další věci, které islám jasně zakázal a které patří do doby předislámské, tzv. džáhilíja.

Neislámské ituály některých šiítských sekt

Neislámské rituály některých sekt

Problém je v tom, že tito lidé pošpiňují obraz islámu. Nemuslimové totiž nerozlišují mezi těmi, kdo následují skutečný islám a těmi, kdo se k němu jen lživě hlásí, ale řeknou jen: „Podívejte se na muslimy, co dělají!“ Je tedy třeba si na toto dát pozor a lidi před těmito novotami varovat a nenechat tyto zbloudilce, aby pošpinili obraz islámu.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.