Zahraničí: Národní tragédie, celý svět je zděšen

pakistan 2014V Péševáru (Pákistán) se odehrál brutální útok teroristů, který si vyžádal přes 140 mrtvých, z nichž absolutní většinu tvořily děti. Tímto vyjadřujeme nejvyšší lítost nad obětmi a ztracenými životy a sdílíme smutek s pozůstalými.

Barbarský útok, jehož cílem byl co největší masakr nevinných dětí, ukazuje, čeho jsou někteří lidé na světě bohužel schopni. Ať už jsou duševně nemocní, nebo následují nějakou krvelačnou ideologii. Je evidentní, že lidská namyšlenost protivit se Božím zákonům, je nebezpečím, kterého satan využívá kdekoli a kdykoli a je součástí naší životní zkoušky, jak se k tomu postavíme. Bůh řekl v Koránu ve významu : „Požehnán buď ten, v jehož rukou je království a jenž všemocný je nad každou věcí, jenž stvořil smrt i život, aby vyzkoušel, kdo z vás bude v skutcích nejlepší – a On mocný je i odpouštějící…“ (67:2)

Naše islámská víra nám velí takovým činům předcházet, a když už se stanou, tak takové lidi odsoudit, postavit se jim, vypátrat viníky a případně je potrestat. V Pákistánu, který čelí mnohým problémům jak na domácí, tak zahraniční scéně, nyní nastávají dny státního smutku. Vzpomeňme také v modlitbách všechny oběti, pozůstalé, zraněné, bez ohledu na víru. A také všechny malé i velké hrdiny, kteří se útočníkům postavili a riskovali tak svůj vlastní život pro záchranu druhých.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahraniční se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.