Vyjádření k teroristickému útoku v Paříži 7. 1. 2015

To, čeho jsme svědky v Paříži je zarmucující pohled na barbarskou zkázu a projev brutální nenávisti. Způsobuje utrpení a bere lidské životy v rozporu s právem šaría a protiví se vůli Boží.

Nejen francouzská vláda, ale všechny vlády na světě, by měly být v čele celospolečenského boje proti terorismu a preventivně ochraňovat civilní obyvatelstvo a hledat již v zárodku příčiny těchto zločinů, které vedou lidi do náručí slepého fanatismu a falešné víry. Neměly by jen řešit následky, jako je pátrání a potrestání zločinců.  Zejména tam, kde je velká muslimská populace, by měly objektivně zajistit přístup k islámskému vzdělání a podporovat islámské aktivity.

Ten, kdo je za tento dnešní útok zodpovědný si zaslouží trest. Lidé a společnosti by si měli také uvědomit, že vyvolávání nenávisti útočením na muslimy (karikatury proroků, výzvy k bojkotu, slovní útoky, rasismus a xenofobie) vedou časem k takovým a podobným extrémním projevům nenávisti a zločinům, ač to nemusí být případ nynějších tragických událostí. Bývá to ale předvídatelný důsledek života ve společnosti, které není nic svaté a nechává některé politiky a novináře beztrestně rozpoutávat nevraživost a urážet jiné skupiny obyvatelstva zneužívaje lidského práva svobody vyjadřování, bez ohledu na to, jestli je terčem skupina rasová, náboženská, nebo sociální. Distancujeme se od těchto násilných projevů, snažící se vzít „spravedlnost“ do vlastních rukou. Je správné a nutné bojovat proti terorismu, ale je také nutné bojovat proti jeho příčínám.

Je také smutným faktem dnešního světa, že někteří teroristé, hlásící se k islámu, zabíjí muslimy a nemuslimy ve jménu islámu. Je potřeba připomenout, že teror nemá náboženství, teror uznává jen násilí a pomstu, což je opak víry a naděje. Stejně tak, jako krádež nemá náboženství, protože krádeží se dopouští jak ateisté, tak křesťané či muslimové. Děkujeme prezidentu Francie, Francois Hollandovi, že ve svém včerejším vystoupení (9.1.2015) jasně deklaroval, že terorismus je terorismus, ne náboženství a nemůže být spojován s islámem.

Budeme usilovat ještě více o to, aby probíhala správná obroda islámské ummy a následně islamizace naší společnosti (= přijímání islámu lidmi a islámských hodnot v souladu s ústavním právem člověka věřit v Boha, aniž by mu do tohoto vnitřního přesvědčení měl právo někdo mluvit). Naděje, víra a pochopení je to, co nyní potřebujeme. Bože veď nás správnou cestou a naše příbuzné, sousedy, a celou naši zemi a země kolem ní. Ámín.

PS: Shodou okolností píšu (administrátor) tento text z Francie a mohu potvrdit, že lidé jsou zde šokováni, ale zároveň se nebrání diskutovat s muslimy na ulici a téměř jednohlasně vyjadřují lítost, že někdo takové ohavné věci dělá ve jménu islámu. A potvrzují, že znají dobré i špatné muslimy, stejně jako příslušníky jiných náboženství, že záleží vždy na člověku samotném, jakou cestou se vydá, bude-li žít v souladu s tím, co přikázal Bůh a co nás učil prorok Mohamed, mír s ním, nebo se vydá na cestu nenávisti a zločinu. Vždyť dva z mrtvých byli také muslimové, kteří se stali obětí teroru.  Doslova novým národním hrdinou Francie se stal mučedník, Ahmed Merabet, zavražděný policista, který byl první zraňen v boji s teroristy a poté popraven. Jeho zaznamenaná smrt na videu šokovala a zároveň dojala všechny Francouze. Viz #JeSuisAhmed

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Zahraniční se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.