Akce islamofobů z „IVČRN“ proti občanskému smíru a pokoji a vyvolávání nenávisti v Olomouci

islám šaría shariaVčera jsme byli v Olomouci svědky, jak akce IVČRN vytváření ve společnosti nenávistné nálady, šíří poplašné zprávy, šíří manipulativní zprávy o islámu a dále štěpí společnost stavící ji do pozice nesmyslného výběru mezi dvěma zly (zločinnost a terorismus versus jejich fašistické a rasistické teorie o ochraně společnosti). Jejich motivace je nejednoznačná, od pouhé neznalosti a filtrování sociálních problémů, přes narcistickou snahu některých členů této extrémistické organizace se zviditělnit v médiích, až po možnou přípravu půdy pro budoucí politické aktivity.

Vzhledem k tomu, že některá bulvární média (Blesk, TV Nova…) předala zavádějící informace, je vhodné dát prostor také někomu, kdo byl přímým účastníkem:

Matouš Vencálek (z jeho FB)

Ke včerejšímu incidentu v Olomouci, popisovaném IvČRN jako bezprecedentní útok muslimů na občany, o kterém bohužel i mainstreamová média informovala tak, jak o něm informovala, se vyjadřuje šéfredaktor Olomouckého deníku Martin Dostál. Víc takových novinářů, prosím…
Vážení čtenáři, jelikož jsem incident viděl na vlastní oči, dovolím si k němu napsat pár slov. 

1) Nebylo to zdaleka tak dramatické, jak líčí „kolegové“ z jiných médií. Skupina arabských studentů, kteří v Olomouci normálně fungují a nikdy s nimi nebyl žádný problém, vyjádřila zcela pochopitelně svůj nesouhlas s xenofobní peticí. K pošťuchování (ano, nebyl to žádný útok) došlo až po provokacích iniciátorů petice 

2) Jestli mě něco znepokojilo, bylo to chování iniciátorů petice. Paní, co celou dobu stála u petičního stánku a píše tady do naší diskuze, najednou hystericky běhala a křičela (na adresu studentů): „Proboha, kde se tady ti lidi vzali, my je tady nechceme.“ Daleko větší znepokojení ve mě ale vyvolala organizovanost celé petiční akce, na náměstí působilo hned několik aktivistů skupiny Islám v ČR nechceme, měli jej rozdělené na zóny a cíleně vyvolávali v lidech paniku. V několika těchto lidech jsem poznal někdejší (a zřejmě stálé) sympatizanty nacismu a adorovatele Adolfa Hitlera (neonacistickou scénou v České republice jsem se dlouho zabýval a její aktéry znám, několikrát jsem proti nim svědčil u soudu).

3) Výrok o otrocích jsem neslyšel. Většina studentů mluvila v arabštině, nevím, jestli bylo na místě tolik kovaných arabistů, aby jejich komunikaci dokázali přeložit. Zato jsem slyšel slova organizátorů petice „jak by s tímto plevelem rychle zatočili a že existuje jen jedno řešení“
4) Chápu znepokojení lidí z faktu, že Česká republika bude přijímat uprchlíky z arabských zemí, nicméně se jedná o marginální číslo. Ve skutečnosti podobný počet uprchlíků přijímáme každý rok a nikdy o tom nikdo nemluvil, protože to nikdy nebyl žádný problém.

Lidé bděte, ale nenechávejte se zmanipulovat. Martin Dostál, šéfredaktor Olomouckého deníku

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Islamofobie, Muslimská komunita v ČR se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.