Úklid v Teplicích (Šanovský park) – nejčastější otázky

Odpovídá učastnice Íman Ghaleb s otcem a Mohamed Ghaleb:

Sanov - Teplice - Uklid1.PROČ PO SOBĚ NAJEDNOU ARABOVÉ UKLÍZÍ?
Lázenští hosté byli jenom cíleně zapojeni do akce, ale hlavními organizátory této kampaně jsou Tepličané původem Arabové (Jemen,Maroko, Tunisko , Irák, Sýrie, Alžírsko, Palestina a jiné) dlouhodobě žijící v Teplicích, kterým nepořádek vadí 2x více než místním. Za prvé, protože jim vadí, že naše město a naši spoluobčané trpí tím nepořádkem.A za druhé, protože jim vadí princip společné viny.
Myslíme si, že je naší povinností něco dělat a ne se dívat, slyšet a mlčet, pokud známe oba jazyky a obě kultury!!! Dobrovolníci, kteří jsou členové této kampaně si sedli, diagnostikovali a snažili se najít vhodné metody k redukci nevhodného chování hostů. Doufáme, že to povede k pohodě a spokojenosti naších spoluobčanů.

Teplice - Sanov - nocni uklid2. PROČ VESTY?
Nejde nám o samotný úklidu, jde také o to se podílet na redukci nevhodného chování lázeňských hostů. Než jsme začali s akcí, věděli jsme,ž e tento krok vyvolá mezi hosty šok, jelikož u nich není normální, aby viděli lékaře a známé osobnosti jak po nich potichu uklízí. A v tom spočívá naše myšlenka! Chtěli jsme maximálně vyvolat pozornost hostů (vzhledem k tomu, že nevěděli jaké následky způsobilo jejich nevědomé chování – jazyková bariéra) kuwaitských a pak diplomatů, arabských médií nikoliv českých médií. V následujících dnech jsme se nám to potvrdilo a naše kampaň byla hlavním tématem diskuzí mezi lázeňskými hosty. V arabských médií, které o této kampani psali v novinách ( např. Al-kabas-القبس) a arabských TV kanálech(např. Al-arabia- العربية),kde kriticky probírali nevhodné chování lázeňských hostů. Také na arabských sociálních sítích se kampaň a lázenští hosté v Teplicích stali mezi nejhlavnější témata.

Text rozdávaného letáku

Text rozdávaného letáku

Věříme stále, že naše snaha se neztratí a naše město a naši spoluobčané si zaslouží více. …

Doufáme, že jsme vám ujasnili, co nebylo jasné.
Přejeme Tepličákům i ostatním pohodlí a spokojený život

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.