Praktické informace od islámské obce v Praze k Ramadánu

Itiqáf:
Islámská nadace v Praze umožňuje jako každý rok strávit posledních 10 dní v Ramadánu při itiqáfu (co je to itiqáf viz kázání zde).Mešita PrahaMůžete jej celý nebo jakoukoliv jeho část strávit v modlitebně v centru Prahy (Opletalova 28) nebo v mešitě v Blatské 1491, Praha 9. Jídla iftár a suhúr jsou zajištěna. Všechny, kdo přijdou do mešit nebo z nich budou odcházet v noci, velmi naléhavě žádáme o dodržování nočního klidu. Přejeme si mít se svými sousedy co nejlepší vztahy.


Zakátu l-fitr:
Každý muslim, který má jídlo na následující den, musí během ramadánu zaplatit „zakát al-fitr“. V našich podmínkách je doporučena částka nejméně 120,- Kč za osobu (včetně dětí).
zakat v naturaliichTento zakát je možné zaplatit v mešitách do zvláštních schránek, ale co nejdříve – pomoc musí být rozdělena příjemcům ještě před sváteční modlitbou! Potom už to bude bráno jako sadaqa. Čím dříve doručíte svůj zakát do mešit, tím lépe jej bude moct vedení Muslimské obce v Praze a Islámské nadace rozdělit mezi příjemce zakátu. Pro ty, kdo nemají jinou možnost zakát al-fitr uhradit, je možné použít účet Islamske nadace v Praze (s poznámkou „zakat al-fitr“):
175834904/0300
Podle hadísu se zakát al-fitr platil v naturáliích, konkrétně 3,28 litru nějaké běžné trvanlivé potraviny (např. rýže, u které to odpovídá necelým 3 kg). Můžete jej potřebným samozřejmě předat i přímo. Ať Alláh přijme náš půst a naše skutky v ramadánu.

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fatwy, Muslimská komunita v ČR, Nezařazené, Události - pozvánky - publikace - doporučení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.