Letní horka a soucit se zvířaty

ziznivy pes hadis islamKaždoroční letní horka, která navíc dosahují stále vyšších historických rekordů, jsou přítěží nejen pro lidský organismus, ale i pro zvířata, která s námi a kolem nás žijí, ať už dobrovolně, v chovech, nebo volně…
Je zapotřebí připomenout, že při Posledním soudu bude každý člověk souzen za své dobré a špatné činy. Bůh sám ví vše, co člověk dělal veřejně i skrytě. A jako důkaz pro lidi, kteří budou své hříchy zapírat, dá možnost svědčit proti duši člověka i jeho vlastním orgánům, zemi, po které chodil a také zvířata, kterým ublížil. Proti hříšníkovi se tedy ozvou malí zašlápnutí mravenci i mývalové zavření v malých klecích.

Proto nezapomínejme na tento hadís:

„Prorok vyprávěl svým společníkům příhodu o muži, jenž narazil na psa umírajícího žízní. Muž sešel ke studni, naplnil svoje střevíce vodou a dal mu napít, a pak opakovaně chodil pro vodu, dokud jeho žízeň neuhasil. Poté Prorok prohlásil: „Alláh mu byl vděčný a odpustil mu jeho hříchy.“ Jeho společníci se ptali: „Je tedy odměna i za dobrý skutek vůči zvířatům?“ Řekl: „Odměněn je jakýkoli dobrý skutek vůči všem živým tvorům.“

(Zaznamenal Buchárí a Muslim, v jiné dochované variantě hadísu byla osobou, která si vysloužila dobrý skutek a odpuštění hříchů za pomoc psovi prostitutka)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Společenost - islamizace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.