Teroristické útoky 29. června 2016 (Ramadán 1437)

istanbulVyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám a blízkým obětem při dnešních teroristických útocích na letišti v Istanbulu. Jednoznačně odsuzujeme tyto barbarské činy primitivních zločinců bez svědomí. Pro jejich činy neexistuje žádná omluva ani výmluva. Úmysly a záminky, kterými se snaží zločinci obhajovat terorismus a lákat do svých řad frustrované lidi bývají různé. Své nelidské plány se pak snaží zabalit do ideologie války a nenávisti, popírají podstatu náboženství a sami se mezi sebou přesvědčují o lži, že účel světí prostředky. Bůh o jim podobných řekl v Koránu ve významu:

***Jsou mezi lidmi někteří, kdož říkají: „Věříme v Boha i v den soudný,“ zatím však jsou nevěřící. Snaží se oklamat Boha a ty, kdož uvěřili, avšak klamou jen sami sebe, aniž o tom mají tušení. V srdcích jejich jest choroba a Bůh tuto chorobu rozmnožil; jim dostane se trestu bolestného za to, že lhali. A když se jim řekne: „Nešiřte pohoršení na zemi!“, tu odpovídají: „My ji jen polepšujeme!“ Což však to nejsou právě oni, kdož pohoršení šíří, ale nemají o tom ponětí?*** (2:8-12)

Jsou to útoky o to hrozivější, že byly spáchány v době svatého postního měsíce Ramadánu, který má být naplněn půstem, meditacemi, službou bližnímu, šířením usmíření, šířením lásky, zastavením hádek a zákazem bojů. Každý, kdo zná podstatu Ramadánu, jednoho z pěti pilířů islámu, a další hodnoty, které nás učil prorok Mohamed, mír s ním, nemůže takový druh útoků spojovat s náboženskými motivy. Tito lidé mohou být formální muslimové, ale jsou to zločinci, kteří jednají ve jménu satana a šíří zlo, strach a nenávist. Naopak prorok Mohamed, vzor celému lidstvu, nás učil oplácet zlo a příkoří dobrem, jsme-li toho schopni. Bůh řekl ve významu: ***Dobré a špatné skutky si nejsou rovné; odplácej tím, co lepší je, a hle, ten, mezi nímž a tebou bylo nepřátelství, se stane jakoby přítelem horoucím*** (41:34) Učil nás lásce k bližnímu, spravedlnosti, trpělivosti a odhodlání přinést milosrdenství všem lidem bez rozdílu.

Jestliže se hlásí pachatelé těchto činů k některé z tekfíristických teroristických skupin, přidáváme odkaz na dopis největších islámských autorit a učenců, kteří dokazují, že konají v rozporu s islámem: dopis proč není tzv. Islámský stát islámský

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahraniční se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.