Přejeme všem krásný a požehnaný svátek Ídu l’Fitr 2016 greg. (1436 hidžry)

oslava id cukroviVe středu začíná svátek! Přejeme všem muslimům krásné prožití svátečních dnů Ídu-l’fitr fitr po skončení svatého postního měsíce Ramadánu.

Ze sunny je zde několik doporučení, co dělat v den ídu:
* vstát brzy
* vykonat tzv. velkou očistu (ghusl), použít miswak apod. na vyčištění zubů, použít vůně
* obléci si své nejlepší šaty
* něco pojíst odchodem na modlitbu 
* jít na modlitbu s celou rodinnou (ti, kteří můžou)
* příjít do mešity (nebo místo shromáždění) co nejdřív, modlitba se může konat na více místech ve městě
* jít na modlitbu jednou cestou a vracet se jinou (aby nebyla tato cesta všední)
* odříkávat polohlasně takbír „Alláhu akbar…“ cestou na modlitbu
* vyslechnout kázání

Ať Bůh přijme náš půst, modlitby a vydané almužny, ať Bůh naplní naše životy dobrými skutky a dá nám dar prožít Ramadán i v příštím roce, bude-li On chtít.

MOROCCO-RELIGION-ISLAM-RAMADAN-EID

Sváteční modlitba ve světě

 

Tento rok je sváteční atmosféra v mnoha zemích méně veselá, protože několik míst bylo v Ramadánu a před svátkem zasaženo teroristickými útoky proti islámu a muslimům, v Turecku, Indonésii, Iráku a nakonec dokonce i ve svaté Medíně v Saudské Arábii. Vzpomeňme taky naše bratry a sestry trpící v Sýrii, stále se rozšiřující okupaci a útlak v Palestině, pogromy na muslimy ve střední Africe a v Barmě, i rasistické a xenofobní útoky na muslimské obyvatele i ve vyspělých evropských zemích. Ať jim Bůh ulehčí, dá trpělivost, a odmění je za svou trpělivost a dá jim sílu oplácet zlé dobrým a šířit tak myšlenku islámu, jednotu lidí před Bohem v míru. Amen
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Muslimská komunita v ČR, Zahraniční se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.